Podpora rastu

Všetku našu zeleninu hnojíme výhradne hnojom z biofarmy Agrofarma Vadičov.

Čo pestujeme
 • Papriky najchutnejších odrôd
  AMY
  Odroda nižšieho vzrastu, určená pre zber v technickej zrelosti najmä vo fóliovníkoch, v južných oblastiach i vo voľnej pôde. Plod je bielozelený, hrubostenné jehlanec veľmi príjemnej šťavnatej chuti, v botanickej zrelosti žiarivo červený. Prvá česká odroda "maďarského" typu.
  NOVA
  Skorá odroda, určená na rýchlenie vo fóliových krytoch. Plody sú veľké, lichobežníkového tvaru a sú žltozelenej farby v technickej zrelosti a červené v botanickej zrelosti, sladkej chuti. Vhodná na priamy konzum i konzervovanie. Má vysoký obsah vitamínu C a veľmi dobrý zdravotný stav.
  SAMURAI F1
  Vhodný pre pestovanie v skleníkoch a fóliovníkoch i pre pole. Poloskorá, mohutná a pevná rastlina má veľké, tmavo zelené listy. Plody sú predĺžené, hranolové tvaru, v technickej zrelosti tmavo zelené a v botanickej zrelosti červené. Priemerná veľkosť plodu je 12 x 19 cm.
  SASKIA F1
  Hybrid vyznačujúci sa zvláštnou, hráškovo zelenou farbou plodov. Plody sú veľké, obdĺžnikového tvaru s hrubou stenou a jemnou chuťou. Rastlina je vysoko adaptabilná na rôzne pestovateľské podmienky. Vzrast rastlín je vyšší, farba plodov v botanickej zrelosti je tmavo červená.
  SLÁVY F1
  Hybrid vyššieho vzrastu určený pre pestovanie na poli, v chladnejších oblastiach aj vo fóliovníkoch a skleníkoch. Plody sú široké ihlanmi s pevnou, stredne hrubou stenou, v technickej zrelosti svetlo zelené, v botanickej červené. Sú vhodné pre priamy konzum v technickej i botanickej zrelosti vrátane sterilizácie. Je to plastický, univerzálny typ so stabilnými výnosmi pre všestranné využitie.
  SUPERAMY F1
  Vynikajúci hybrid typu AMY. Jedná sa o veľmi ranou poľné odrodu so stabilne vysokým výnosom a perfektným zdravotným stavom. Vzrast rastlín je stredná, plody široké ihlanmi smotanovej farby určené pre zber v technickej zrelosti.
  LUNGY F1
  Hybrid s dobrým zdravotným stavom. Je vyššieho vzrastu, plody sú dlhšie ihlanmi, v technickej zrelosti zelené, v botanickej tmavo červené. Plody sú veľmi vhodné aj k sterilizácii, keď sa správajú ako pravé kapie. Pestovatelia určite ocenia univerzálnosť hybridu ako po stránke pestovateľskej, tak z hľadiska použitia plodov.
 • Paradajky najchutnejších odrôd
  BEJBINO F1
  "Baby - koktejlová" paradajka s mimoriadne chutnými plodmi o priemere 2 - 3 cm a hmotnosti 30 – 40g Veľmi skorý hybrid s dostatočne pevnými, dobre skladovatelnými plody.
  PERUN
  "Baby - koktejlová" paradajka s mimoriadne chutnými plodmi o priemere 2 - 3 cm a hmotnosti 30 - 40 g Veľmi skorý hybrid s dostatočne pevnými, dobre skladovatelnými plody.
  TIPO F1
  Univerzálny poloraný hybrid typu TORNÁDO. Plody sú guľovité, menšie, ale pevné, nepraskavé, s perfektným rovnomerným vyfarbením. Odroda je vhodná aj pre hydropóniu.
  S. MARZANO GIGANTE 3
  Tyčková nehybridná odroda typu "SAN MARZANO". Plody sú pretiahnuté, oválne, s hmotnosťou 130 - 150 g, určené ku kuchynskému spracovanie alebo na výrobu kečupu.
 • Cibuľa
  VŠETANA
  Veľmi dobre skladovateľná. Cibuľa je vretenovitého tvaru, okrovo žltá s tenkým, dobre sa zaťahujúcim krčkom. Biela až žltkastá dužina je pevná, jemne sladkastej chuti.
  ŠTUTGARTSKÁ
  Svetová odroda s dobrými konzumnými hodnotami a výbornou skladovateľnosťou. Cibuľa je plosko guľovitá, väčšia, sa zlatožltými až hnedastými suknicami. Krčok dobre zaťahuje. Dužina je biela, pevná, trochu ostrejšie chuti.
 • Hrách dřeňový
  OSKAR
  Veľmi skorá odroda hrachu záhradného, vynikajúca pre samozásobenie. Porast dosahuje výšku 60 - 80 cm, rastliny sú silné, bohato olistené, so svetlo zelenými listami. Struk je dlhý asi 10 cm, ostro ukončený, prehnutý, s 10 - 12 zrnami v struku. Zrno je veľké, tmavo zelené, HTS 200 g. Je vhodný pre záhradkárov (má dlhé struky a veľké zrno) aj pre veľkopestovateľov (kvalitné surovina pre mraziarne i konzervárne). Dosahuje nadpriemerné výnosy zeleného zrna.
 • Kapusta hlávková
  BLISTRA F1
  Neskorý hybrid pre letné až jesenné úrody, kel vhodná pre priamu spotrebu a krátkodobé skladovanie. Rastliny sú odolné proti praskaniu hlávok a vyvrátenie stonky.
 • Karfiol
  BORA
  Ružice je stredné, smotanovo biela, čiastočne zakrytá, s priemernou hmotnosťou 370 g.
  BRILANT
  Ružice je väčšia, biela s hmotnosťou 600 - 700 g, odolná proti fialovění ružíc, ako ochrana pred žltnutím je treba počítať so zalamováním listov v letnom období.
 • Mrkva obecná
  RUBÍNA
  Neskorá výnosná mrkva veľmi vhodná k zimnému skladovanie z raných výsevov v marci až v apríli. Koreň je valcovitý, v spodnej časti sa zužujúci, čiastočne tupo zakončený, 16 - 17 cm dlhý. Farba koreňa na reze je intenzívne oranžovočervená. Odroda je odolná voči vybiehaniu do kvetu, praskaniu a vetvenia koreňov. Má veľmi dobrú skladovateľnosť.
  KATLEN
  Neskorá až veľmi neskorá odroda pre jesenné pestovanie vhodná na priamy konzum, priemyselné spracovanie az neskorých výsevov na dlhodobé skladovanie. Vňať je stredne dlhá až dlhá, jemne členená. Korene sú dlhé, prevažne s tupo špicatým zakončením a stredne intenzívnom oranžovým vonkajším i vnútorným sfarbením.
 • Uhorka šalátová
  SUPERSTAR F1
  Dlhoplodá hadovka so stredným vzrastom. Rastlina dobre obrastá i pri intenzívnom reze. Plody sú 25-30 cm dlhé, tmavozelené, mierne rebrovité s nevýrazným krčkom.
  LILI F1
  Hybridný, nepartenokarpická, stredne skorá uhorka typu High Mark II. Rastlina je stredne vzrastná, má prevažne samičie kvitnutia. Neprerastajúci plod je stredne dlhý (22 cm). Farba plodu v trhovej zrelosti je tmavozelená, s bielymi hrubými ostňami. Plody sú odolné k deformáciám a majú dobrú skladovateľnosť. Má veľmi dobrý zdravotný stav.
 • Pekinská kapusta
  CONCORD F1
  Stredne neskorá až neskorá odroda pre letné a jesenné zberu. Rastliny sú stredne vysoké, habitus polovzpriamený. Listy má stredne dlhé, úzko obvajcovité s okrúhlym vrcholom, stredne bublinatej, stredne až tmavo zelenej. Hlávka je nízka až stredná, na pozdĺžnom reze elipsovitá, stredne uzavretá, so zeleným vrcholom a zašpicateným vnútorným hlúbom.
  PARKIN F1
  Osvedčená odroda pre dlhodobé skladovanie. Krátky japonský typ s hmotnosťou hlávok cca 1,5 - 2,5 kg. Rastlina dosahuje strednej veľkosti, vonkajšie listy vzpriamené až polovzpriamené, tmavo zelenej a stredne bublinatej sa slabo zvlneným okrajom. Pevná sudkovitá hlávka je polouzatvorená až uzavretá, so stredne dlhým vnútorným hlúbom a veľmi dobrou vnútornou štruktúrou. Srdiečko je pevné, pomerne husté, stredne žltej farby.
 • Petržlen záhradný
  OLOMOUCKÁ DLHÁ
  Koreň dlhý, vretenovite kužeľovitý s dlhým ostrým zakončením, husto priečne ryhovaný, šedobiely až sivý. Dužina je smotanovo biela, kompaktná, aromatická. Dlhodobo skladovatelná.
  ORBIS
  Vyznačuje sa vysokou, tmavo zelenou vňaťou. Bielo sfarbený koreň má len slabé ryhovanie povrchu. Tvar koreňa je prechodom medzi Hanáckou a Olomouckou dlhou. Veľmi výnosná odroda s veľmi dobrým zdravotným stavom.
 • Repa šalátová
  BETINA
  Kvalitná klasická odroda. Guľovitá, intenzívne sfarbená odroda sa zvlášť jemnou dužinou. Má stredne vzrastná rastlinu. Buľva je plocho bulvitá až guľovitá, s červeným až hnedočerveným povrchom, v podzemnej časti mierne tvrdé. Dužina je intenzívne červená, jemná, príjemnej chuti, bez svetlejších pruhov. Má dobrú odolnosť proti listovým chorobám. Z hustého výsevu koncom júna až začiatkom júla sa dá vypestovať malé buľvičky vhodné pre konzerváciu v celku.
 • Šalát hlávkový
  KRÁĽ MÁJA F1
  Tradičná odroda jarného šalátu so stredne veľkou, dobre uzavretú hlávkou a svetlo zeleným listom. Typickým znakom je červenanie okrajov vrcholových listov.
 • Cuketa
  AMBASSADOR F1
  Hybridná skorá až veľmi skorá cuketa. Plody sú valcovité, hladké sýto tmavozelené sfarbené, dlhé priemerne asi 20 cm. Nemajú sklon k rýchlemu prerastaniu. Keříček je stredne vzrastná a vzpriamený, otvorený habitus rastliny uľahčuje zber.
  ZMES FARIEB
  Zmes farebných hybridných odrôd cukiet. Plody sú veľmi vhodné pre tepelné úpravy, predovšetkým na pečenie, plnenie aj sterilizovanie v sladkokyslém náleve. Osivo jednotlivých odrôd je vo vrecku farebne odlíšené morením - GOLDLINE F1 - žltá semená, STARTGREEN F1 - zelená semená, Betka F1 - biele semená.
 • Kapusta hlávková
  SLÁVA F1
  Hlávky sú guľovité, úplne uzavreté, stredne husté, odolné voči praskaniu, s hmotnosťou 0,9 - 1,2 kg. Veľkosť hlávok je vyrovnaná, majú dobrú odolnosť proti vädnutiu.
  PUROVO ČERVENÉ
  Výnosná a prispôsobivá odroda pre jesenný zber. Hlávka je veľká o hmotnosti 3 kg aj viac, červenofialové i na reze, pevná, dobre uzavretá, vnútorný hlúb je vyššia. Odroda je vhodná na priamu spotrebu i na skladovanie až do januára.
 • Kapusta holandská

  Neskorá kapusta, špeciálna odroda
 • Cesnak paličák
  Tento cesnak sme si vyklonovali my v priebehu tridsiatich rokov pestovania. Nikdy nebol morený, ani ošetrovaný voči nejakým chorobám. Pri jeho pestovaní neboli nikdy použité chemické hnojivá ani postreky. Ide o klon ruského paličáku, počet strúčkov 5 až 8, výrazná chuť, výrazné silice, strúčky sú veľké a veľmi tvrdé. Skladovateľnosť výborná. Odolnosť voči chorobám taktiež výborná.